Циклова комісія зимових видів спорту (раніше предметна комісія лижного спорту) створена в 1965 році. Першим головою предметної комісії лижного спорту був Чістіков Володимир Миколайович. Спеціалізація лижного спорту відкрита в 1955 році.
В 1965 предметною комісією були засновані змагання з лижних гонок на приз С.В.Руднєва, які були внесені в Український календар змагань, і проводились в кінці грудня кожного року у смт. Ворохта до 1991 року, а потім перейменовані у приз С.Бандери.
Навчальні заняття з лижного спорту як на спеціалізації «Лижний спорт» так і на загальному курсі проводились у вигляді лижних зборів в смт. Ворохта. До відкриття Зимових Олімпійських Ігор, для лижників коледжу проводились лижні пробіги з сумарною кількістю пройдених кілометрів, які б рівнялись відстані від м. Івано-Франківська до столиці Зимових Олімпійських Ігор.
Навчальні заняття з предмету «Туризм і спортивне орієнтування» на предметній комісії проводились у вигляді 6-ти денного туристичного походу присвяченого Карпатському рейду під командуванням С.А.Ковпака і С.В.Руднєва, крім того проводились турпоходи по Чорногірському хребту в г. Карпати з виходом на найвищу вершину Українських Карпат г. Говерла.
За весь період існування циклової комісії норматив майстра спорту виконали понад 20 студентів, які навчались на цикловій комісії, з різних видів лижного спорту Із них дванадцять майстрів спорту з лижних гонок, шість з біатлону, два з фрістайлу, по одному з сноубордінгу, лижного туризму і зимового орієнтування. Серед них – МСМК Роман Лейбюк – учасник зимових Олімпійських ігор в Солт-Лейк-Сіті (2002р),Туріні (2006р) і Ванкувері (2010р) член збірної команди України, чемпіонка світу серед юніорок призер етапу Кубку світу, учасниця зимових Олімпійських ігор у Ванкувері (2010р) з лижної акробатики МСМК Надія Діденко, брати Віталій і Назарій Прокоп’юки – члени збірної команди України зі стрибків на лижах з трампліна, чемпіони України, Роман Тренчук – чемпіонка України з лижних гонок, Татяна Платко – бронзовий призер чемпіонату України з лижного туризму, Надія Копчук – бронзовий призер Кубка України з лижних гонок серед юніорів, Сергій Лисянський -призер чемпіонату України з фрістайлу, Іван Німчук- учасник чемпіонату світу з зимового орієнтування, Ірина Мосорук–чемпіонка України і переможниця Кубку України серед юніорів з гірськолижного спорту, Харук Михайло-чемпіон світу серед юніорів з сноубордінгу.
Гордістю коледжу є випускники циклової комісії доктор медичних наук, професор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, заслужений тренер України Ігор Калачевський, заслужений тренер України Василь Кознієнко, заслужений працівник фізичної культури Іван Корнєв, суддя Всесоюзної і Національної категорії з лижних гонок Олександр Бистров, відмінник народної освіти Людмила Кушмелюк.
Із 9 викладачів циклової комісії, які в даний час працюють, 8 є випускниками коледжу. Це – майстер спорту з біатлону І.Д.Бойчук, майстер спорту з біатлону В.Є. Федорюк, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, суддя національної категорії з лижного спорту Р.М. Сем’янчук, який приймав участь в суддівстві XXII Зимових Олімпійських Іграх (2014р) , викладач вищої категорії Ю.М. Пожар, магістр ФКіС І.Р. Пасічняк, магістр ФКіС, аспірант Прикарпатського НУ С.М. Бельмега, аспірант НУФВіСУ А.Р. Сем’янчук.
![]() |
Володимир Євгенович ФЕДОРЮК
голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, майстер спорту. Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму(з походом)», “Підвищення спортивної майстерності”, “Основи фахової дисципліни”, “Практикум з лижної підготовки та зимових видів спорту”, “Практика зі спортивного туризму та орієнтування”. |
![]() |
Роман Михайлович СЕМ’ЯНЧУК
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
|
![]() |
Юрій Михайлович ПОЖАР
спеціаліст вищої категорії.
|
![]() |
Інна Романівна ПАСІЧНЯК
спеціаліст вищої категорії. |
![]() |
Світлана Михайлівна БЕЛЬМЕГА
спеціаліст вищої категорії.
|
![]() |
Андрій Романович СЕМ’ЯНЧУК
спеціаліст вищої категорії.
|