Циклова комісія зимових видів спорту (раніше предметна комісія лижного спорту) створена в 1965 році. Першим головою предметної комісії лижного спорту був Чістіков Володимир Миколайович. Спеціалізація лижного спорту відкрита в 1955 році.

В 1965 предметною комісією були засновані змагання з лижних гонок на приз С.В.Руднєва, які були внесені в Український календар змагань, і проводились в кінці грудня кожного року у смт. Ворохта до 1991 року, а потім перейменовані у приз С.Бандери.

Навчальні заняття з лижного спорту як на спеціалізації «Лижний спорт» так і на загальному курсі проводились у вигляді лижних зборів в смт. Ворохта. До відкриття Зимових Олімпійських Ігор, для лижників коледжу проводились лижні пробіги з сумарною кількістю пройдених кілометрів, які б рівнялись відстані від м. Івано-Франківська до столиці Зимових Олімпійських Ігор.

Навчальні заняття з предмету «Туризм і спортивне орієнтування» на предметній комісії проводились у вигляді 6-ти денного туристичного походу присвяченого Карпатському рейду під командуванням С.А.Ковпака і С.В.Руднєва, крім того проводились турпоходи по Чорногірському хребту в г. Карпати з виходом на найвищу вершину Українських Карпат г. Говерла.

За весь період існування циклової комісії норматив майстра спорту виконали понад 20 студентів, які навчались на цикловій комісії, з різних видів лижного спорту Із них дванадцять майстрів спорту з лижних гонок, шість з біатлону, два з фрістайлу, по одному з сноубордінгу, лижного туризму і зимового орієнтування. Серед них – МСМК Роман Лейбюк – учасник зимових Олімпійських ігор в Солт-Лейк-Сіті (2002р),Туріні (2006р) і Ванкувері (2010р) член збірної команди України, чемпіонка світу серед юніорок призер етапу Кубку світу, учасниця зимових Олімпійських ігор у Ванкувері (2010р) з лижної акробатики МСМК Надія Діденко, брати Віталій і Назарій Прокоп’юки – члени збірної команди України зі стрибків на лижах з трампліна, чемпіони України, Роман Тренчук – чемпіонка України з лижних гонок, Татяна Платко – бронзовий призер чемпіонату України з лижного туризму, Надія Копчук – бронзовий призер Кубка України з лижних гонок серед юніорів, Сергій Лисянський -призер чемпіонату України з фрістайлу, Іван Німчук- учасник чемпіонату світу з зимового орієнтування, Ірина Мосорук–чемпіонка України і переможниця Кубку України серед юніорів з гірськолижного спорту, Харук Михайло-чемпіон світу серед юніорів з сноубордінгу.

Гордістю коледжу є випускники циклової комісії доктор медичних наук, професор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, заслужений тренер України Ігор Калачевський, заслужений тренер України Василь Кознієнко, заслужений працівник фізичної культури Іван Корнєв, суддя Всесоюзної і Національної категорії з лижних гонок Олександр Бистров, відмінник народної освіти Людмила Кушмелюк.

Із 9 викладачів циклової комісії, які в даний час працюють, 8 є випускниками коледжу. Це – майстер спорту з біатлону І.Д.Бойчук, майстер спорту з біатлону В.Є. Федорюк, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, суддя національної категорії з лижного спорту Р.М. Сем’янчук, який приймав участь в суддівстві XXII Зимових Олімпійських Іграх (2014р) , викладач вищої категорії Ю.М. Пожар, магістр ФКіС І.Р. Пасічняк, магістр ФКіС, аспірант Прикарпатського НУ С.М. Бельмега, аспірант НУФВіСУ А.Р. Сем’янчук.

Володимир Євгенович ФЕДОРЮК

голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, майстер спорту.

Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму(з походом)», “Підвищення спортивної майстерності”, “Основи фахової дисципліни”, “Практикум з лижної підготовки та зимових видів спорту”, “Практика зі спортивного туризму та орієнтування”.

Роман Михайлович СЕМ’ЯНЧУК

спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.


Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму», “Основи орієнтування на місцевості” “Курсова туристичне краєзнавство” “Організація аварійно-рятувальних робіт в гірській місцевості” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування” “Методика турисько-краєзнавчої роботи в школі” “Підвищення спортивної майстерності”.

Юрій Михайлович ПОЖАР

спеціаліст вищої категорії.


Викладач дисциплін “Практикум з лижної підготовки та зимових видів спорту” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування”.

Інна Романівна ПАСІЧНЯК

спеціаліст вищої категорії.
Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму» “Основи фахової дисципліни” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування”.

Світлана Михайлівна БЕЛЬМЕГА

спеціаліст вищої категорії.


Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму», «Фізична культура» “Вступ в спеціальність “Туризм” основи туризмознавства” “Основи фахової дисципліни” “Курсова туристичне краєзнавство” “Виробнича практика” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування” “Організація екскурсійної діяльності” “Туристично-фаховий практикум”.

Андрій Романович СЕМ’ЯНЧУК

спеціаліст вищої категорії.


Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму», «Методика туристично-краєзнавчої роботи в школі» “Фізична культура” “Курсова туристичне краєзнавство” “Організація спортивно-оздоровчого туризму” “Підвищення спортивної майстерності”.

 

Поширти допис у соц.мережах: