Оголошення:
Для бажаючих відкрито плавальний басейн, дорослі - 40 грн, відвідувачі до 12 років - 30 грн.  Можливий запис як особистий, так і від організації.  Тел (0342) 54-03-38, 0980612812  Прейскурант усіх платних послуг
1.02.2017

З ІСТОРІЇ ПРИКАРПАТСЬКОГО ХОКЕЮ

Досягнення команди Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України

Вивчення та аналіз літератури з історії фізичного виховання і спортивного руху в Україні, а також матеріали періодичної преси засвідчують, що хокей на Прикарпатті почав розвиватися в тридцяті роки ХХ ст. Хоча Прикарпатські клуби (станіславські "Стшелєц - Раз, два, тши”, "Ревера”, "Гакоах” та інші, коломийські "49 піхотний полк”, "Довбуш”, "Сокіл”) значно поступалися за класом львівським клубам ("Погонь”, "Чарні”, "Лехія”), та все ж входили до еліти галицького хокею до Другої світової війни. 


Дебютний чемпіонат Станіславської області з хокею відбувся 65 років тому, наприкінці січня 1952 року на катку міського парку ім. Т. Г. Шевченка в Станіславі.

До числа призерів змагань, головним суддею яких був Віктор Ферузо, увійшли: перше місце – "Іскра” Коломия, друге – "Іскра” Станіслав, третє – "Спартак” Станіслав. Крім них, брали участь також станіславські команди ДТСААФ, "Локомотив”, і, що важливо, команда нашого закладу – Технікум фізичної культури (далі - ТФК).

Уже через два роки команда ТФК вперше ввійшла до числа призерів, посівши друге місце. Всі матчі чемпіонату відбувалися в Коломиї на місцевому стадіоні ДСТ "Іскра”, а чемпіоном стала команда господарів – збірна міста Коломиї. У 1955 році команда нашого закладу здобула бронзові нагороди.

Водночас команда ТФК традиційно була учасником першості міста Станіслава, яка розігрувалася кожного року до 1965. Краще досягнення нашої команди: друге місце (1954, 1956 або 1957), третє місце (1955); за 1958-1961 рр. точні дані відсутні. В окремі роки наш заклад виставляв дві команди (!)…

З ІСТОРІЇ ПРИКАРПАТСЬКОГО ХОКЕЮ

Проводилися на Прикарпатті ще ряд хокейних турнірів. В одному з них команда ТФК стала Володарем Кубка облпрофради, який відбувся 1954 року у Станіславі. В ньому брали участь не менше шести колективів фізкультури. У фіналі ТФК переміг збірну команду товариства "Іскра” з рахунком 5:1.

 


1958 року відбулися змагання облради ДСТ "Спартак”. Переможцем став колектив таксомоторного парку Станіслав, збірна міста Коломиї була другою, третє місце здобули спортсмени ТФК.

Загалом, у п’ятдесяті роки команда Технікуму фізичної культури стабільно була учасником обласних хокейних змагань (директорами закладу тоді були Бережний М.М., Боряк В.М.).

Надалі тривалий час турніри проводилися між обласними Добровільно спортивними товариствами. Флагманом обласного хокею був івано-франківський (станіславський) "Спартак”, більшість основи якого складали футболісти "Спартака” з команди майстрів, часто використовуючи хокейні змагання як підготовку до нового сезону. Успішно в кінці 60-х – початку 70-х рр. виступав і ХК "Буревісник” – срібний і бронзовий призер чемпіонату України серед ДСТ "Буревісник” (граючий тренер – Богдан Вовкович). Стабільними учасниками обласних змагань були "Локомотив” й "Авангард”.

У 1980 році команда ТФК посіла четверте місце у чемпіонаті міста Івано-Франківська. Чемпіоном тоді стали спортсмени інституту Нафти і газу. Надалі команда нашого закладу учасником змагань із хокею була вкрай рідко. Як виняток, Міська зимова Спартакіада серед колективів фізкультури підприємств, вузів, середніх навчальних закладів. У її програму входили лижні гонки, зимове багатоборство комплексу ГПО, ковзанярський спорт, а також хокей з шайбою. У 1985 році хокеїсти ТФК ввійшли до числа призерів…

Крім хокейних команд, Прикарпаття славилося й відомими арбітрами. Це: Богдан Вовкович (Національна категорія), В’ячеслав Якубовський і Володимир Оклея (обидва – Перша категорія). Перші два, до речі, є випускниками Станіславського Республіканського Технікуму фізичної культури (поч. 60-х рр.).

На жаль, в останні роки, змушені констатувати, хокей на Прикарпатті переживає не найкращі часи …
Шановний відвідувач, Ви зайши на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуєм Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм логіном.

Коментарі:

Залишити коментар

Приєднюйся до нас!

Контактна інформація:

76026, м.Івано-Франківськ,

вул.Гетьмана Мазепи, 142А

тел.: (0342) 53-93-60

(0342) 54-40-15

(0342) 73-24-83 (пр. комісія)

(0342) 54-03-38 (басейн)

+38 (098) 061-28-12 (басейн)

тел.факс (0342) 53-93-60

e-mail: fizkol@ukr.net

skype: fizkol1940

Чат

Написавadmin
14 липня 2018
Доброго дня! Так можна! Для цього візьміть з собою розписку з номером особової справи
Написавmari1234
14 липня 2018
Доброго дня!Скажіть будь-ласка чи можна завтра коли будуть збори здати оригінали.Дякую.
Написавadmin
3 липня 2018
Анастасия Гончаренко терміни проведення вступних випробувань вказані для кожногого виду вступу у вкладці ДЛЯ ВСТУПНИКІВ, щодо графіку проведення вступних випробувань то він формується наприкінці вступної кампанії відповідно до кількості поданих заяв на ту чи іншу спеціалізацію!
Написавadmin
3 липня 2018
Шановні вступники опубліковувати зразки тестів чи самі тести на сайтах навчальних закладів заборонено, дозволено опубліковувати Програму вступного випробування, яке ви можете завантажи з вкладки ДЛЯ ВСТУПНИКІВ
НаписавАнастасия Гончаренко
3 липня 2018
Добрий день! Де можна переглянути розклад екзаменів для абітурієнта?
Написавmaksymenkot
2 липня 2018
Доброго дня! Файл Програми іспиту з української мови (молодший спеціаліст) для абітурієнтів з базовою середньою освітою скачується з помилкою та не відкривається. Наперед вдячна за виправлення помилки!
Написав380991040335
21 червня 2018
Доброго дня. Чи є у коледжі державна форма навчання?
Написавmaxkleban
23 тра 2018
Добрий день.Чи є межа прохідного середнього балу для вступу після 9- класу
НаписавФедак
16 тра 2018
Доброго Вечора коли потрібно здавати документи підскажіть будь ласка?
НаписавАнастасия Гончаренко
14 тра 2018
Добрий день! Скажіть будь ласка чи будуть подані на сайті тести з української мови (9 клас - абытурыєнт)

Тільки зареєстровані користувачі можуть писати в чаті

Опитування

Ваш улюблений вид спорту?
Бокс
Боротьба
Футбол
Волейбол
Баскетбол
Теніс
Плавання
Важка атлетика
Легка атлетика
Східні єдиноборства
Лижний спорт


Всього на сайті: 5
Користувачів: 1
Гостей: 4
maksymenkot